(09.05.2010-30.05.2010) „Wymiary Wolności” - wystawa

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu zaprasza serdecznie na otwarcie wystawy „Wymiary Wolności”, który odbędzie się 9 maja 2010 r. o godz. 12.00. Wystawa czynna do 30 maja 2010 r.

Problem wolności inspiruje artystów od zawsze i ma niewątpliwy udział w kształtowaniu sztuki współczesnej. ,,Wymiary Wolności” to międzynarodowy projekt artystyczny zrodzony w Pierwszej Pracowni Interdyscyplinarnej prowadzonej przez prof. Zbigniewa Bajka w krakowskiej ASP. Wzięło w nim udział 34 artystów z Polski, Danii, Finlandii, Czech, Ekwadoru, Kanady. Złowrogi urok wpisany w opustoszałe cele więzienia w Łęczycy stał się pretekstem do zmierzenia się z tematem wolności we wszystkich jej aspektach, stąd nazwa projektu. Łęczyckie więzienie stanowiło zarówno miejsce kontemplacji jak i ekspozycji powstałych tam prac. Doktoranci i studenci biorący udział w projekcie, podejmą ponowną próbę zmierzenia się z wymiarami wolności i przeniesienia klimatu łęczyckiego w obszar labiryntów Elektrowni.

Artyści: prof. Zbigniew BAJEK, Agnieszka BARTAK-LISIKIEWICZ, Joanna BANEK, Mateusz BEDNARZ, Carlos ECHEVERRIA-KOSSAK, Zuzanna GAJOS, Monika KORPAK, Julita MALINOWSKA, Łukasz MURZYN, Tomasz PRYMON, Renata SZUŁCZYŃSKA, Małgorzata WIELEK-MANDRELA, Robert ZIELIŃSKI, Olga ZĄBROŃ

Wydarzeniu towarzyszyć będzie uroczyste podpisanie umowy o stałej współpracy Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie reprezentowanej przez rektora tejże uczelni, prof. Adama Wsiołkowskiego.