(15-16 grudnia 2014) KOKSOWNIK 2014VIII Zimowy Przegląd Filmowy
KOKSOWNIK
15-16 grudnia 2014


15 grudnia (poniedziałek)

godz. 18.00
Totart czyli odzyskiwanie rozumu – dokumentalny,
reż. Bartosz Paduch, Polska 2014, 76’

Dokument o gdańskiej formacji artystycznej Totart, która obrazoburczo-prześmiewczymi działaniami rozsadzała ponurą PRL- owską rzeczywistość lat 80. Z Totartu wywodzą się m.in. Tymon Tymański, Darek „Brzóska” Brzóskiewicz, Paweł „Paulus” Mazur. Ważną rolę w filmie odgrywa muzyka zespołów z tamtego okresu: Pancerne Rowery, Chałupnicza Rzeczywistość Wirtualna, Kormorany czy Zurt.

godz. 19.30
Witamy w Nowym Jorku – dramat obyczajowy [od 18 lat], reż. Abel Ferrara, Francja 2014, 125’

Autor „Złego porucznika” przedstawia opartą na faktach historię, sukcesu i upadku francuskiego ekonomisty i szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique’a Strauss-Kahna (Gerard Dépardieu), który zostaje oskarżony w obyczajowym skandalu.

godz. 21.45
Huba – dramat obyczajowy, reż. Wilhelm Sasnal, Anna Sasnal, Polska 2014, 71’

Bohaterami są stary mężczyzna i młoda kobieta z dzieckiem. Obserwacji podlega ich monotonna codzienność i proces życiowej degradacji na tle przemian społeczno - gospodarczych i transformacji układów społecznych. To interesujące humanistyczne kino.
 

16 grudnia (wtorek)

godz. 18.00
Efekt domina – dokumentalny, reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski,
Niemcy, Polska 2014, 76’

Film jest opowieścią o Rafaelu (minister sportu nieuznawanej republiki Abchazji) i Nataszy (rosyjska śpiewaczka operowa), którzy zaczynają wspólne życie w państwie, które tak naprawdę jeszcze się nie narodziło. W obrazie można znaleźć wiele odniesień do sytuacji na Ukrainie. Film otrzymał mnóstwo nagród m.in. Złotego Smoka na Krakowskim Festiwalu Filmowym 2014.

godz. 19.30
Klub Jimmy’ego – dramat obyczajowy, reż. Ken Loach, Francja, Irlandia,
Wielka Brytania 2014, 109’

Uznany reżyser („Ziemia i Wolność”, „Wiatr buszujący w jęczmieniu”, „Polak potrzebny od zaraz”) powraca do przedwojennej Irlandii, snując opowieść o barwnym życiu niepokornego wizjonera, który uczył młodych ludzi niezależnego myślenia i czerpania radości z tańca, za co w katolickiej Irlandii stał się wrogiem numer jeden.

godz. 21.30
Onirica-Psie pole – obyczajowy, reż. Lech Majewski, Polska 2014, 96’

Adam jest na pozór zwykłym pracownikiem supermarketu. Po przeżyciu wypadku jedno, o czym marzy, to sen. Gdy zasypia ucieka od rzeczywistości, której nie akceptuje. Przenosi się do świata rodem z „Boskiej Komedii” Dantego. Wizje te nakładają się na świat realny i kolejne przeżycia aż po katastrofę samolotu prezydenckiego. Wysmakowanym obrazom towarzyszy muzyka Józefa Skrzeka.


Projekcje odbywają się w Multikinie (Galeria Słoneczna), Radom ul. Chrobrego 1. Bilety w sprzedaży na pół godziny przed seansami w następujących cenach: 3 dowolnie wybrane filmy – 24 zł, dwa filmy – 20 zł, jeden film – 12 zł.
Zastrzegamy sobie prawo zmiany repertuaru z przyczyn niezależnych od organizatorów. Pierwszych 10 widzów, którzy kupią bilety nagradzamy zaproszeniami na styczniowy Elektryzujący Maraton Filmowy.