(16.05.2015) Noc Muzeów

 


16 maja 2015 roku

Noc Muzeów
16.00-1.00


godz. 16.00
Otwarcie wystawy „Język geometrii – półwiecze przemian”godz. 16.30
Prezentacja makiety odtwarzającej kompozycje zrealizowane na murach spacerniaków Aresztu Śledczego w Radomiu w ramach kontynuacji projektu „Horyzont wolności” prowadzonego przez MCSW „Elektrownia” w Radomiu, ASP 
w Krakowie i Areszt Śledczy w 2013 roku (księgarnia MCSW „Elektrownia”). Prezentacji towarzyszyć będą projekcje filmów dokumentujących wydarzenie. Następnie przejazd autobusem pod mury Aresztu, na których eksponowana będzie wystawa banerów z motywami murali. 
Przyjazd autokaru pod areszt o godzinie 16.30.

W godzinach od 17.00 do 17.40 przewidziane jest zwiedzanie placów spacerowych, na murach których znajdują się murale namalowane prze skazanych w ramach projektu.
 Dla sprawnej i bezpiecznej organizacji  zwiedzających administracja aresztu prosi 
o e–mailowe zgłoszenia do 14 maja  br. pod adres:  Bartosz.Zylik@sw.gov.pl oraz o podanie imienia, nazwiska, imienia ojca i numeru PESEL.
Każda z osób zgłaszających się otrzyma informację zwrotną. 
Powrót do MCSW „Elektrownia o godz. 18.30.
Dodatkowe zwiedzanie placów spacerowych w Areszcie Śledczym w Radomiu możliwe będzie także w niedzielę 17 maja br. w godzinach 11.30-13.00 (zbiórka przed aresztem punktualnie o godzinie 11.30), osoby zainteresowane proszone są  również o rejestrację zgodnie z podanymi powyżej wymogami.


W związku ze specyfiką zwiedzanej instytucji osoby, które są zainteresowane wejściem na teren jednostki powinny spełnić następujące warunki
Posiadać ważny dowód tożsamości (dowód osobisty, prawo jazdy);
Osoba nie może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych działających podobnie;
Zakaz wnoszenia przedmiotów niebezpiecznych i niedozwolonych (m.in. telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, nośniki pamięci, urządzenia rejestrujące obraz i dźwięk, broń, gaz, amunicja)
Osoba niepełnoletnia musi być pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów (również z dokumentem tożsamości)
By zapewnić właściwą organizację i bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom „wycieczki” do jednostki może wejść maksymalnie 30 osób(w sobotę) i 30 osób (w niedzielę) Liczy się kolejność zgłoszeń.
Dodatkowych Informacji udziela:
ppor. Bartosz Zylik – e mail: Zylik@sw.gov.pl",  tel: 512 505 803


godz. 18.30, 21.00, 23.00
Pokazy filmu „Między nami dobrze jest”, reż. Grzegorz Jarzyna, Polska 2014, 70’ (zaimprowizowana sala kinowa MCSW „Elektrownia”)
Filmowa adaptacja sztuki Doroty Masłowskiej o polskim społeczeństwie czasu transformacji, a zarazem debiut filmowy cenionego reżysera teatralnego Grzegorza Jarzyny („Bzik tropikalny”, „Doktor Fustus”, „Nosferatu”). Głównymi bohaterkami są żyjące poniżej minimum socjalnego, zamieszkujące warszawską kawalerkę przedstawicielki trzech pokoleń kobiet oraz ich sąsiedzi. Świetnej reżyserii towarzyszy znakomita obsada m.in. Danuta Szaflarska, Adam Woronowicz, Roma Gąsiorowska, Rafał Maćkowiak oraz muzyka John’a Zorn’a. Sztuka została napisana przez Masłowską w 2008 roku na zamówienie TR Warszawa. Jest to opowieść – pełna groteskowych dialogów złożonych z przewrotnie potraktowanych cytatów z popkultury, szyderstw z języka reklam, kolorowych czasopism, tabloidów i stereotypów narodowych.

godz. 19.45-20.17
I Publiczny Zachód Słońca w Radomiu
. Happening z udziałem publiczności i młodzieżowego kwartetu smyczkowego z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu (taras MCSW „Elektrownia”)


Zapraszamy do oglądania on-line transmisji z MCSW Elektrownia oraz z I Publicznego Zachódu Słońca w Radomiu
.
godz. 20.20
Uroczyste otwarcie Nocy Muzeów w MCSW „Elektrownia” w Radomiu (taras MCSW „Elektrownia”)

godz. 20.45
Wernisaż wystawy „Format maksymalny A4. Wystawa VII” (sala edukacyjna MCSW „Elektrownia”)

godz. 21.45
Wernisaż wystawy fotografii „Dekonstrukcje” Sebastiana Klochowicza, uczestnika projektu „Format maksymalny A4” (Galeria „Na murze” MCSW „Elektrownia”)