Fotorelacja ze spotkania z Filipem Springerem


Fotorelacja ze spotkania z Filipem Springerem

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zorganizowało 22 marca spotkanie z Filipem Springerem, poświęcone jego najnowszej książce pt. Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast. Filip Springer przejechał cały kraj od Słupska po Krosno i od Suwałk po Wałbrzych, żeby zobaczyć, jak żyje się dziś w miastach, które w 1999 roku utraciły status stolicy województwa. Poznał ich historię, rozmawiał z mieszkańcami. Spotykał przedsiębiorców, artystów, aktywistów, nauczycieli. Zaglądał do lokalnych warsztatów i kafejek, odwiedzał upadłe fabryki i prężnie rozwijające się firmy, dworce i McDonaldy. Pytał ludzi o to, z czego są w swoim mieście dumni, co ich cieszy, a co chcieliby zmienić.
 

[z noty od Wydawcy]

Filip Springer (ur. 1982) – reporter i fotograf. Autor książek poświęconych przestrzeni I architekturze, m.in.: Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u (2011), czy Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach (2013). Stypendysta Narodowego Centrum Kultury i Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju. Jego książki są tłumaczone na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski.
Spotkanie w ramach akcji promujących zasoby dziedzictwa kulturowego Elektrowni oraz upowszechniające wiedzę o kulturze i tradycji regionu.